2034/530
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Langelinie”. Sæt på fire pendler af kobber. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 42. (4)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugsslitage. En lampe med yderskærm bøjet. Tre skruer mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud