2423/861
Svensk design
Fem loftslamper/spots af patineret kobber. Udført og mærket hos Falkenbergs Belysning, Sverige. H. 13. L./B. 23. (5)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Rester fra hvid maling. Enkelte buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
Vurdering
Hammerslag