2423/​861

Svensk design

Fem loftslamper/spots af patineret kobber. Udført og mærket hos Falkenbergs Belysning, Sverige. H. 13. L./B. 23. (5)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Rester fra hvid maling. Enkelte buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 4. juni 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag