2008/863
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Roulet”. Pendel af kobber, indvendig orange og hvidlakeret. Udført hos Fog & Mørup. Diam. 35.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Irret. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag