2115/​520

Niels Peter Bruun Nielsen (f. 1959)

Organisk form. Usigneret. Skulptur af delvist poleret, sort granit. H. 106.

Proveniens: Købt af nuværende ejer direkte hos kunstneren.

Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 13. april 2021

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag