2434/794
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)
Cirkulært spisebord af mahogni. Udført hos Rud. Rasmussen snedkerier. H. 75. Diam. 125.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Monteret med uoriginale messing beslag under plade.
Vurdering
804280 |