2103/​722

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Vase af lertøj dekoreret med hornglaserede mønstre i blåt og brunt. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 32. Diam. 27.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Øverste kant med revne (synlig fra inderside og yderside).

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK