2040/213
Kinesisk eksport sølv kaffeservice, drevet med drager, tud og hanke udformede som bambus. Bestående af kaffekande H. 23 cm, sukkerskål og flødekande. Stemplet Luen Wo, Shanghai. Ca. 1900. Vægt 967 g. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud