12119/112
Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
Portræt af en ældre herre. Usign. Olie på lærred. Rammemål 39×33.
Lærredet er dubleret. Rammen med afslalninger.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag