2049/7163
Figur af udskåret sortpatineret træ. Dogon, Mali. H. 53 cm.
Proveniens: Ex. Heide Jall. Ex. Alex Wittendorff.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud