2109/705
Max Andersen (f. København 1892, d. 1972)
Amor med Pilen. Sign. Max Andersen. Patineret bronze. H. 30. B. 20.
Pilen mangler og den ene halvdel af buen er brækket af.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag