2146/​948

Per Lütken (f. 1916, d. 1998)

“Lava”. To vaser samt karaffel af ravfarvet glas med rødlige elementer. Sign. monogram, hhv. 610055, 610063 og unummereret. Udført hos Holmegaard, 1970’erne. H. 14–27. (3)

Få brugsspor.

Moderne kunst og design, 16. november 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK