Erik Dietman (f. Jönköping 1937)
“Qui à peur de Jean Charles?”. Sign. på bagsiden Dietman 93. Mixed media; Staffeli, frakke og gevir. 204×130
Udstillet: Galerie Barbier, FIAC, Paris, 1993. Proveniens: Fransk privatsamling. Proveniens: Galerie Barbier, Paris.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020