2044/304
Kinesisk vase af patineret bronze og cloisonné, kantet hu-form, støbt i relief med fugle på blomstrende gren. 19. årh. H. 45.
Større brud nederst på den ene side. Desuden hul og mindre reparation på korpus. Fodrand fremstår med reparation og let irret. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag