2044/​304

Kinesisk vase af patineret bronze og cloisonné, kantet hu-form, støbt i relief med fugle på blomstrende gren. 19. årh. H. 45.

Større brud nederst på den ene side. Desuden hul og mindre reparation på korpus. Fodrand fremstår med reparation og let irret. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag