Jasper Johns (f. Augusta, Georgia, USA 1930)
“Untitled (Scull), fra ”Reality and Paradoxes Portfolio". Sign. Jasper Johns 73, 45/100. Udgivet af Multiples, Inc. New York. Screenprint i farver på J.B. Green papir. Bladstørrelse 58×78,5.
Litteratur: ULAE 127. Proveniens: Galerie Jerome, København.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021