2124/156
Nederlandsk maler, 18. årh.
Krostue med en ældre mand og kvinde ved et bord. Usigneret. Olie på træ. 18,5×26,5.
Træet er revnet. Afskalninger og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud