12147/​16

Ubekendt design

Et par skalstole af teak med gennembrudt organisk formet ryg. Sæder betrukket med møbelstof. 20. årh.s midte. H. 75. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK