A. Riis Carstensen (f. Sennels ved Thisted 1844, d. Helsingør 1906)
Skibe i høj sø. Sign. A. Riis Carstensen New York 1869. Pen og lavering på papir monteret i passepartout. Bladstørrelse 16,5×24. Uindrammet.
Let gulnet. Svag foxing.
837297 |