2203/91
Ubekendt kunstner, 18. årh.
En mand charmerer en kvinde ved en brønd med sine fugle. Usign. Olie på lærred monteret på lærred. 34×43,5 cm.
Krakeleringer af varierende størrelse. Flere reparationer/lapper på bagsiden. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag