2445/​942

La Permanente Mobili

“Libreria”. Reolsystem af bøg og sko af messing. Justerbar hylder samt skabe og kommode. Udført 1950érne, Italien. H. 300 L. 320 D. 50.

Nøgle medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Afslag og reperationer. Trykafbryder på ene top, Bruun Rasmussen indestår ikke for funktionen af dette. Tørrevner og udskæringer.

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

21.000 DKK

14 bud

921270 21.000 DKK
1017480 (Autobud) 20.000 DKK
921270 19.500 DKK
1017480 (Autobud) 19.000 DKK
921270 18.500 DKK
1017480 (Autobud) 18.000 DKK
921270 17.500 DKK
1017480 (Autobud) 17.000 DKK
921270 16.500 DKK
1017480 (Autobud) 16.000 DKK
921270 15.500 DKK
1017480 (Autobud) 15.000 DKK
921270 14.500 DKK
1017480 14.000 DKK