2043/744
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Gult hus. Usign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 27×34.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Hjørnerne har lidt folder
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag