1948/396
Fransk Napoleon III bordlampe af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, monteringer af delvis gennembrudt bronze, støbt med blomster og efeu. 19. årh. H. inklusiv skærmholder 68.
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag