Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Ink”, 1989. Sign. Alechinsky, 54/99. Litografi i farver. Bladstørrelse 60×86.
Proveniens: Galleri Moderne, Silkeborg.
Original stand. Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.