2109/92
Fransk kaminur af delvist patineret bronze, ved urhus med bueskytte på stejlende hest, sokkel støbt med ornamentik og blomster, urskive med hvidemaljerede plaketter med romertal. Stemplet Japy Freres samt Van der Kieft, Breveté SGDG. 19. årh. H. 54.
Bue og pil mangler. Del mangler på hat. Pendul not enclosed. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud