2119/43
Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)
Et søskendepar i søndagstøjet. Sign. Viggo Johansen 1890. Olie på lærred. 47×39.
Antagelig to af kunstnerens børn.
Minimale krakeleringer. Enkelte reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag