2441/​175

Månedsikon for juni af delvist forgyldt og bemalet træ. 19. årh. 35,5×31.

Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner 2006, nr. 107/​210.

Mindre krakeleringer og afskalninger.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK