2014/74
Hollandsk armstol af mahogni og mahognibejdset bøg, rigt indlagt med intarsia i lyst træ. 19. årh.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag