Russell Nachman (f. Boulder, Colorado 1966)
“Acedia: Dead Danes (September)”, 2014. Akvarel, akryl og bladguld på papir. Bladstørrelse 56×58,5.
Proveniens: Hans Alf Gallery, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020