2044/1140
Vedhæng af 21,6 kt. guld prydet med oval facetslebet syntetisk gul sten. L. vedhæng inkl. øsken ca. 5,5×3,5 cm. Halskæde af 21,6 kt. guld medfølger. L. ca. 67 cm. (2)
Halskæde er stemplet 24k. Vægt ca. 25 g. Vedhæng vægt ca. 15,5 g.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 28. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud