2032/219
Senneh tæppe, Persien. Klassisk medsljondesign. 20. årh.s slutning. 410×310.
Skånebånd monteret for hver ende, original afslutning bag bånd. Enkelte vaskbare pletter/skjolder langs ene kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud