2032/8558
Johan Thomas Lundbye (f. Kalundborg 1818, d. Bedsted 1848)
“Kunstens Stilling til Publicum”. Usigneret. Trykdateret Civitella 4. Aug 45. Radering monteret på papir. Bladstørrelse 10×17.
Beskåret. Monteringsspor i hjørnerne. Gulnet. Undersøgt i ramme.
Kunst på papir, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag