2009/​351

Figur af patineret bronze i form af handlende med høj hat og kurve, sokkel af broget marmor. Ca. 1900. H. inkl. sokkel 22.

Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker..

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag