2009/351
Figur af patineret bronze i form af handlende med høj hat og kurve, sokkel af broget marmor. Ca. 1900. H. inkl. sokkel 22.
Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker..
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag