1908/739
Louis Poulsen design
Et par bordlamper af sortlakeret metal. Justerbare beslag af messing. Model 23519. Udført hos Louis Poulsen. H. 36. (2)
15.02.19 : Tekst rettet fra tilskrevet Svend Aage Holm Sørensen til Louis Poulsen design.
Almindelig brugsslitage herunder mindre ridser, mærker og hak. Ene skærm let løs. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud