1642/177
Fransk bord med plade af hvid marmor, underdel af hvidmalet smedejern. (Plade revnet). 19. årh.s slutning. H. 71. L. 100. B. 60.
PLADE REVNET OG FREMTRÆDER I FLERE DELE. Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 17. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag