2148/​693

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

“Havdrengen”. Figurgruppe af diskometal i form af dreng og fisk. Stemplet monogram Just A, Denmark. Dessin 2114. H. 25,5.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte ridser, mærker og hak.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.200 DKK
1.000 DKK