877/​724

Tal R (f. Tel Aviv 1967)

“2000 Monky”, 1999. Sign. T og på bagsiden Tal R samt titel og overstreget titel “Nonstop januar”. Olie på lærred. 140×172.

Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København.

Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018

Vur­dering

350.000–400.000 DKK

Hammerslag