2445/​97

Ubekendt maler 18. årh.

Et flodlandskab med en bro og i horisonten bjerge. Usigneret. Olie på lærred. 89×111.

Lærredet er dubleret. Krakeleringer af varierende størrelse. Enkelte mindre afskalninger samt overfladiske ridser. Rensning anbefales.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

19 bud

858908 (Autobud) 3.000 DKK
103211 2.900 DKK
858908 (Autobud) 2.800 DKK
103211 2.700 DKK
858908 (Autobud) 2.600 DKK
103211 2.500 DKK
858908 (Autobud) 2.400 DKK
103211 2.300 DKK
858908 (Autobud) 2.000 DKK
103211 1.950 DKK
858908 (Autobud) 1.900 DKK
103211 1.850 DKK
858908 (Autobud) 1.800 DKK
103211 1.750 DKK
858908 (Autobud) 1.700 DKK
103211 1.650 DKK
858908 1.600 DKK
892021 1.550 DKK
107745 1.500 DKK