2441/270
Zakæus Andreasen (f. 1921, d. 1985, Grønland)
To relieffer af udskåret og bemalet træ i form af kvinde og mand. Usignerede. H. 34. (2)
Erhvervet af nuværende ejers morbror i 1957 i Qaqortoq (Julianehåb)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
164524 |