En samling bestående af en “Porte Monnaie Cuvette” møntpung af brunt monogram kanvas og brunt læder med et rum og en indvendig lomme, en kortholder af brunt monogram kanvas og brunt læder med tre lommer, samt en foldepung/mini agenda af brunt monogram kanvas med gyldne beslag, knaplukning, tre indvendige lommer, kuglepen og brunt læderfor. To udtagelige adressebøger medfølger. H. 7–11 x B. 8–11 x D. 1–2 cm. 2003, 2007 og 2008. (5)
To originalw dustbaga og tre kvitteringer medfølger.
Foldepung fremstår med minimale alders- og brugsspor. Kortholder og pung fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Syning er gået lidt op i ene side af pung. Alle mål er cirkamål.
17 bud