Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
To kompositioner. Begge sign. Rob. Jacobsen, 52/200 og 33/75. Serigrafier i farver. Bladstørrelser 63×48 og 63×45. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Næste bud
Dit maksbud
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
868201 (Autobud) | ||
965703 | ||
868201 | ||
1048667 (Autobud) | ||
868201 | ||
1048667 (Autobud) | ||
868201 | ||
1048667 (Autobud) | ||
868201 | ||
1048667 (Autobud) | ||
868201 | ||
1048667 (Autobud) | ||
868201 | ||
1048667 (Autobud) | ||
868201 | ||
1048667 | ||
869683 | ||
1048667 | ||
309733 | ||
576 |
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.