2142/779
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
To par lysestager af forkromet messing. Ene par med messing top. Stemplet IHQ. H. 11–23,5. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag