1949/8511
Lille russisk bedebord af bemalet og dekoreret træ. Udført i gammelrussisk stil. 19. årh.s slutning. H. 46. B. 38. D. 38.
Mindre områder med manglende bemaling. Overfladekrakeleringer pga alder. Tre træmøtrikker mangler under bunden. Desuden almindelige håndterings- og alderstegn.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag