1949/​8511

Lille russisk bedebord af bemalet og dekoreret træ. Udført i gammelrussisk stil. 19. årh.s slutning. H. 46. B. 38. D. 38.

Mindre områder med manglende bemaling. Overfladekrakeleringer pga alder. Tre træmøtrikker mangler under bunden. Desuden almindelige håndterings- og alderstegn.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

1.200 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
600 DKK