2045/1126
Armbånd af 14 kt. guld med ædelstensvedhæng af 18 kt. guld prydet med talrige cabochon- og facetslebne agater, koraller, ametyster, turmaliner, citriner, granater og aquamariner. Vægt ca. 59,5 g. Diam. ca. 27 mm. L. ca. 18,5 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En ædelsten mangler.
Smykker og Fashion, 4. november 2020
Vurdering
Hammerslag