12043/13
Vandtrug af udhugget ganit. 19. årh. H. 25. L. 105. B. 44.
Købt hos Cheri Antik i Herning i 1970’erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud