2032/​58

Poul Steffensen (f. Bjerringbro 1866, d. Aarhus 1923)

Køer og heste ved et led i regnvejr. Sign. Poul Steffensen. Olie på lærred. 34,5×53.

Proveniens: ABR auktion, 1972, nr. 107.

Behov for rensning. Lærred bør strammes op.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag