2032/58
Poul Steffensen (f. Bjerringbro 1866, d. Aarhus 1923)
Køer og heste ved et led i regnvejr. Sign. Poul Steffensen. Olie på lærred. 34,5×53.
Proveniens: ABR auktion, 1972, nr. 107.
Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag