2149/22
Marie Henriques (f. Petershøj, Klampenborg 1866, d. Montebello 1944)
Opstilling med røde pelargonier. Usigneret. Akvarel på papir. Lysmål 50×76.
Undersøgt i ramme. Lettere bølget papir.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag