2025/8509
Russisk vedhæng af cabochonsleben agat, monteret med øsken af sølv, prydet med rosenslebne diamanter. 19. årh.s slutning. Tilsyneladende ustemplet. H. 2,7. (ekskl. øsken).
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud