2124/21
Pilgrimsflaske af patineret birk, sider prydede med soltegn og koncentriske cirkler. Antagelig Norge 18/19. årh. H. 18,5 cm Diam. 14 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.Naturlige revner - en gennemgående.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag