2248/​899

Dansk design

Justérbar standerlampe af messing med skærm af opalglas. 1950'erne. H. 119–170.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 29. november 2022

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag