2248/899
Dansk design
Justérbar standerlampe af messing med skærm af opalglas. 1950'erne. H. 119–170.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag