2048/249
Et par Kachin armbånd af sølvholdigt metal, oplukkelige, smedede med design. Myanmar, 19/20. årh. Vægt 666 g. H. 11 cm. (2)
Proveniens: Billedhuggeren og maleren, professor Robert Jacobsens (1912–1993) samling
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag