2048/​249

Et par Kachin armbånd af sølvholdigt metal, oplukkelige, smedede med design. Myanmar, 19/20. årh. Vægt 666 g. H. 11 cm. (2)

Proveniens: Billedhuggeren og maleren, professor Robert Jacobsens (1912–1993) samling

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK